Контакти

Консультації та замовлення по телефонуМенеджер с продажів:

Даша Довгайло

+38 067 213 24 28

dobrodiy.sales@gmail.com


Графік роботи call-центру:

Щоденно: 08:00-19:00


Адреса офісу:

пров. Задорожний, буд. 6А


Сайт:

dobrodiy.in.ua


Листування:

ТОВ "МП МБР", м.Київ, а/с №133, 03040.
Керівник компанії

Василь Калька

+38 044 ... >

dobrodiy.head@gmail.com
Графік керівника:

У будні: 09:00-18:00

Субота/неділя: вихідні

МИ ВИРОБНИК ДОБРИВА СТАБІЛЬНО ПРАЦЮЄМО<br>з 1992 року ГНУЧКА СИСТЕМА ОПЛАТИ БЕЗКОШТОВНО!<br>Консультація агронома НОВИЙ РІВЕНЬ КОМУНІКАЦІЇ<br>з біологічними об'єктами

Передпосівна обробка

Добродій ОМД 25кг

1700 грн

Обробка насіння 5кг/т

+

Добродій Комфорт Універсальний 1л

2272 грн

Обробка насіння 0,2-0,25л/т

Найкраще поєднання для обробки насіння. Зміцнить імунну систему рослини та захистить Ваш майбутній врожай.
купити в один клік

Передпосівна обробка

Ми пропонуємо технологію для обробки посівного матеріалу, яка потребує всього 794 грн на тону насіння. Ця технологія дозволить запобігти хворобам та впливу негативних факторів на рослину.

Омд Добродій норма обробки 5 кг/т насіння:

цей препарат спрямує рослину на створення потужної кореневої системи, що дає хороший потенціал для майбутнього врожаю та знизить ступінь ураження рослин. Рослина здоровою увійде в зиму.

Та Добродій Комфорт Універсальний 0.2-0,25 л/т:

Це добриво з фунгіцидною дією, воно захистить зерно від хвороб, навіть вилікує, якщо є певні ознаки і зміцнить імунну систему рослини.

Здорова зернина – здорова рослина!

ЧОМУ «ДОБРОДІЙ» ПОТРІБЕН ВОСЕНИ ?

Проблема захисту рослин від багатьох хвороб та шкідників значною мірою вирішується за рахунок протруєння насіння спеціальними препаратами. Протруєння можна вважати екологічно прийнятним способом хімічного захисту, який відповідає критеріям охорони навколишнього середовища. При цьому обробку насіння засобами захисту вельми доречно об’єднати з передпосівною обробкою насіння комплексом мікроелементів та стимуляторами , оскільки сходи є надважливою фазою онтогенезу рослин. Затримка фази сходів збільшує ступінь ураження хворобами та шкідниками. Посіви формуються зрідженими та слабко конкурентними до бур’янів. Тому передпосівна обробка насіння разом з протруювачами – простий але важливий інструмент для формування майбутнього урожаю. При цьому важлива вдала комбінація мікроелементів та стимуляторів. Такі мікроелементи, як зокрема цинк, марганець, залізо, мідь, вкрай важливі для активізації ферментних процесів проростання та росту коренів. Комбінація мікроелементів з протруйником підвищує фунгіцидну активність, знімає як пестицидний, так і зовнішній стрес.

Органо-мінеральний комплекс «Добродій» створений саме для вирішення усіх вище згаданих задач.

Вдала композиція ОМД «Добродій, що містить у собі не тільки збалансований набір елементів живлення, необхідних для якісного життя, а й оригінальні природні багатовекторні стимулятори росту, призводить до синергізму дії цих компонентів. Так, стимулятори росту рослин, які входять до складу ОМД «Добродій», здатні:

Значно підвищити енергію проростання та схожість насіння;
Збільшити біомасу кореневої системи та її асиміляційну здатність;
Збільшити фотосинтетичну активність;
Активізувати дію ферментних систем та синтез ендогенних ферментів;
Понизити дію біогенних та абіогенних стресів;

Стимуляція сходів насіння одночасно із протруюванням не тільки агротехнічно, але і економічно обґрунтований прийом, який при незначних витратах забезпечує високу віддачу по урожайності та якості продукції.

Однак, отримавши дружні, гарно розкущені, з потужною кореневою системою сходи, варто звернути увагу ще й на наступне:

Кліматичні зміни останніх десятиліть, м’які та теплі осінні місяці сприяють продовженню вегетації, переростанню посівів, що може призвести не тільки до зниження урожайності, але й загибелі озимих культур. Переростанню сприяють не тільки тепло, але й ранній посів озимих, а також високий вміст початкового азоту в орному шарі (який утворюється за рахунок пожнивної мульчі). З одного боку, без стартового азоту посіви підуть у зиму ослабленими, з іншого боку – азот і тепло стимулюють процеси активного росту. Як можна стримати або пригальмувати вегетативний розвиток на полях, схильних до переростання? Фахівці радять у таких випадках застосовувати восени інгібітори росту, проте варто звернути увагу на те, що інгібітори, як правило, працюють безпосередньо лише на скорочення довжини міжвузля, а не на гальмування вегетативного розвитку в цілому

Не тільки стримати вегетативний розвиток, але переорієнтувати рослину з білкового (процеси росту) на вуглеводний синтез (накопичення цукрів та амінокислот) допоможе осіннє підживлення озимих культур органо-мінеральним добривом «Добродій», яке, зокрема, характеризується достатнім вмістом легкодоступного азоту (вкрай необхідного при нестачі вологи), магнію, калію, сірки, та всіх необхідних мікроелементів. Отже, позакореневе підживлення озимих культур за допомогою ОМД «Добродій» восени у фазу кущення – це:

гальмування вегетативного росту;
підвищення продуктивного кущіння;
запобігання абортації рослинами продуктивних стебел та збільшення кількості члеників майбутнього колоса;
збільшення вмісту цукрів, водорозчинних білків, амінокислот, в результаті чого рослини краще переносять осінню засуху;
підвищення зимостійкості, за рахунок збільшення вмісту «зв’язаної кількості води»;
поліпшення фітосанітарного стану посівів.

Наявні в ОМД «Добродій» оригінальні природні регулятори росту стимулюють рослини до запуску внутрішньої (ендогенної) системи захисту рослинного організму від хвороб, пом’якшують дію стресових факторів на рослину. За потреби застосування гербіцидів «Добродій» підвищує ефективність їх дії. Відомо, що пестициди, особливо гербіциди значно ( до 30%) уповільнюють процес фотосинтезу, що призводить до погіршення перезимівлі культурних рослин.

Наприклад, пшениця саме під осіннього кущення закладає кількість члеників майбутнього колоса.

Слід також відмітити, що дисбаланс по азоту та підвищення вмісту в ґрунті іонів NО3 і NH4 (аміачна селітра — NH4NО3) знижують доступність та засвоєння кореневою системою рослин фосфору, магнію, кальцію, сірки, цинку, міді, бору і молібдену. Численними науково-дослідними роботами та практичним застосуванням у всіх регіонах доведено, що найбільш ефективним способом уникнути такої ситуації є саме позакореневе внесення збалансованого складу нашого добрива. Це дає змогу оптимізувати живлення у критичний період, знижуючи ефект блокування та підвищуючи коефіцієнти засвоєння необхідних елементів живлення із ґрунту та внесених добрив, що, у свою чергу, веде до збільшення кількості та якості майбутнього врожаю.

ГАРНИХ ВАМ ВРОЖАЇВ !!!

Здорова зернина – здорова рослина.

Щоб захистити свій врожай від хвороб ми радимо обробити насіння перед посівом Добродій Комфорт Універсальний

ДОБРОДІЙ КОМФОРТ УНІВЕРСАЛЬНИЙ

Інноваційний універсальний продукт системної дії для попередження та лікування рослин від широкого спектру хвороб

Добриво з властивостями системно-контактного фунгіциду широкого спектру дії для харчування і захисту сої та інших бобових культур від найбільш поширених грибкових і бактеріальних захворювань: альтернаріозу, фузаріозу, церкоспорозу, іржавої плямистості, пероноспорозу, борошнистої роси, аскохітозу, іржі, рожевої гнилі, кутової бактеріальної плямистості, бактеріального опіку, сім’ядольних, пустульних та інших бактеріозів зернобобових. Фітосанітарна ситуація в посівах бобових за останні роки значно погіршилася. Це пов’язано з переважним застосуванням фунгіцидів, які не ефективні проти бактеріозів сої. Масове ураження рослин патогенами відбувається, як правило, в період дії несприятливих ґрунтово-кліматичних умов, тому при зниженні рівня ушкодження патогенів, від дії фунгіцидів на ослаблених рослинах, спостерігається інтенсивний розвиток бактеріальних хвороб, які призводять до значних втрат врожаю.

ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний

Препарат на основі діючих речовин нового покоління, отриманих завдяки передовим досягненням в нанотехнологіях. Тільки нанотехнології дозволили отримати абсолютно новий клас діючих сполук з високою біодоступністю і швидкістю проникнення в клітини збудників. Цей ефект забезпечується тим, що активні елементи препарату знаходяться в органічних сполуках з харчовими кислотами і ідентичні природним компонентам живої природи, які беруть участь в циклах Кребса і Кальвіна. Тому при потраплянні в живу клітину дані речовини сприймаються нею не як чужорідні елементи, а як свої, що і забезпечує їх біогенну сумісність і, відповідно, високу засвоюваність. Тільки з діючих речовин такого класу стало можливим створення препарату, який проявляє значну фунгіцидну і бактерицидну дію на фітопатогени і одночасно є елементом живлення рослин. ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний – препарат нового покоління на основі іонів сірки (S), міді (Cu), йоду (I), алюмінію (Al), ванадію (V), нікелю (Ni) і кобальту (Co), має перевірену багатовекторну і пролонговану дію.

Завдяки особливій біохімічній структурі і високій біодоступності отримані мікроелементні комплекси ефективні при низьких концентраціях діючих речовин і нормах внесення (вміст активних іонів елементів – 1 г/л препарату).

Біологічна ефективність препарату на відміну від фітопатогенів досягає 90%, що не поступається дії відомих препаратів хімічного походження.

На відміну від дії інших пестицидів препарат «ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний» не спричиняє токсичної дії на рослини. Що підтверджено науковими дослідженнями і практичними позитивними результатами в лабораторних і польових умовах. Крім того, препарат має вибіркову дію по відношенню до аграрно-корисної ризосферної мікрофлори. Пригнічуючи патогени рослини, він стимулює мікробіологічні процеси ґрунту і симбіотичну азотфіксацію бактерій сої. Мікроелементи, які входять до складу препарату проявляють свою системну і контактну токсичну дію на фітопатогени завдяки притаманним їм властивостям:

Сірка (S) має фунгіцидно-контактну дію. Фунгіцидність сірки обумовлена продуктами її відновлення або окислення. Сірка є акцептором водню і сприяє порушенню нормального перебігу реакцій гідрування/дегідрування, пригнічує ферменти дихання – поліфенолаксідазу та ін. Елементарна сірка пов’язуючи метали, що входять до складу ферментів (цинк, мідь, залізо, марганець), утворює сульфіди, порушує метаболізм гриба, викликає його загибель. Сірка ефективно пригнічує розвиток збудників борошнистої роси та іржі. Сірка, крім захисних властивостей, відноситься до макроелементів, необхідних для росту рослин. Вона входить до складу білків (амінокислот – метіоніну, цистину і його похідної – цистеїну), вітамінів (тіаміну В1 і біотину Н), бере участь у формуванні більшості ферментів, ефірних олій (часника, цибулі та гірчиці і т.п.), відіграє важливу роль в окислювально-відновних реакціях. Покращує засвоєння сполук азоту, запобігає утворенню небілкових форм азотистих сполук (нітратів, нітритів та ін.) в товарній продукції, чим і забезпечує її високу екологічність. Сірка також підвищує стійкість культур до знижених, підвищених температур і посухи. Сірку за своїм багатогранним значенням неможливо замінити іншими елементами мінерального живлення.

Мідь (Cu) є контактним фунгіцидом, активно реагує з ліпопротеїновими і ферментними комплексами клітин патогенів, викликаючи незворотні зміни (коагуляцію) протоплазми. Іони міді, які надійшли в клітини, взаємодіють з різними ферментами, які містять карбоксильні, імідазольні і тіольні групи, і пригнічують їх активність. При цьому, перш за все, відзначено зниження процесів, що входять в дихальний цикл. Також вони викликають неспецифічну денатурацію білків. Крім того, мідь відіграє специфічну роль у харчуванні рослин: регулює фотосинтез і формування у рослині інгібіторів росту, водний обмін і перерозподіл вуглеводів входить до складу ферментів, підвищує стійкість до вилягання і сприяє морозо-, жаро- та посухостійкості рослин. Більшість функцій міді у рослинах пов’язано з її безпосередньою участю у ферментативних окислювально-відновних реакціях.

Йод (І), який входить до складу препарату, порушує обмінні процеси збудників. Проникаючи в протоплазму клітин, йод взаємодіє з аміногрупами білків пригнічує життєво важливі ферментні системи, блокує дихальні ферменти бактерій. При взаємодії йоду з водою, протоплазми клітин утворюють активний кисень, який спричиняє сильну окисну і згубну дію.

Алюміній (Al) має системну дію, стимулюючи захисну реакцію рослини-господаря і викликає синтез фенольних сполук і фітоалексіноподібних речовин, що грають важливу роль у прояві фунгіцидного ефекту. Накопичуючись, вони перекривають шлях до клітин рослини і перешкоджають проникненню гриба в тканини рослини. При контактній дії іонів алюмінію пригнічується ріст міцелію, осідаючих білки клітин патогенів. Ефективний проти фікоміцетів (помилкової борошнистої роси різних культур, кила капусти, раку картоплі, гнилі плодів і овочів) і пероноспорових грибків (пероноспороз цибулі, бактеріоз огірків таін.). Антибактеріальний ефект алюмінію проявляється у зниженні вмісту позаклітинного білка і зміні морфології клітинної стінки бактерій.

Нікель (Ni) має сильну лікуючу контактну дію, у якості інгібіторахітинази (ферменту хітин-деградації) збудників грибних захворювань. Особливо ефективний у боротьбі з іржею злакових. Нікель також системно впливає на стійкість рослин до хвороб за допомогою стимуляції вторинних метаболітів (азотовмісних продуктів, фенолів і терпенів), які відіграють важливу роль в захисті рослини від хвороб і шкідників. Нікель впливає на виробництво ацетил-КоА, який бере участь в синтезі кожної з цих категорій антіпатогенних агентів, на кількісний і якісний склад даних речовин. Ni також присутній в деяких ферментних системах, які метаболізують цукри. Нікель є незамінним компонентом ферменту уреази і, отже, може споживатися бульбами бобових рослин, в яких цей елемент переноситься від коренів в надземну частину у формі уреідів. Було відзначено, що особливо чітко стимулюючий ефект нікелю позначається на нітрифікації і мінералізації сполук азоту. Ni може проявляти антибактеріальні якості через пошкодження ДНК (хромосом) патогенів.

Ванадій (V) має системну дію, каталізує процеси фіксації молекулярного азоту, а в якості носія N2 він частково заміщає молібден, збільшує інтенсивність процесів фотосинтезу і дихання. V входить до складу порфіринів і гемопротеїнів, позитивно впливає на активність каталази і нітратредуктази. Високі концентрації сполук ванадію інгібують фотосинтез ціанобактерій. Препарат можна використовувати як з метою профілактики і захисту рослин від окремих патогенів, так і у випадках ураження сільськогосподарських культур комплексом фітопатогенних інфекцій.

Основні області застосування препарату «ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний»:

передпосівна обробка насіння;
профілактична обробка і лікування вегетуючих рослин.


Переваги:

ефективний в боротьбі з основними грибковими і бактеріальними захворюваннями рослин, і при їх профілактиці;
володіє антистресовими, росто- і імуностимулюючими властивостями;
екологічний, не має згубного впливу на екологічну систему та безпечний для людини;
не викликає звикання патогенної мікрофлори до діючих речовин препарату.

Спосіб застосування:

обробка насіння готовим розчином проводиться в день його приготування, насіння висівають протягом 1-15 днів, витрата робочого розчину – 8-20 л води на тонну насіння;
обприскування проводиться вранці або ввечері при t +10-25 °С, норма витрати робочого розчину: 100-300 мл/га.

До обробики ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний

Після обробики ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний

Норми витрати препарату:

обробка насіння – 200-300 мл/т;
профілактичне обприскування -50-100 мл/га;
при лікуванні -100-150 мл/га;
Перша обробка 2-3 трійчастих листків, наступні через кожні 2-3 тижні при необхідності.

Сумісність:

Сумісний в рекомендованих дозах без обмежень, але в кожному конкретному випадку перед застосуванням рекомендується перевірити на хімічну сумісність препаратів. Застосовуйте легкозасвоюване харчування і системний захист – біогенні метали на органічній основі і отримаєте високий і здоровий врожай з підвищеними насіннєвими кондиціями!

Добродій ОМД

1700 грн

Обробка насіння 5кг/т

+

Добродій Комфорт Універсальний

2272 грн

Обробка насіння 0,2-0,25л/т

Найкраще поєднання для обробки насіння. Зміцнить імунну систему рослини та захистить Ваш майбутній врожай.
купити в один клік

Передпосівна обробка

Ми пропонуємо технологію для обробки посівного матеріалу, яка потребує всього 794 грн на тону насіння. Ця технологія дозволить запобігти хворобам та впливу негативних факторів на рослину.

Омд Добродій норма обробки 5 кг/т насіння:

цей препарат спрямує рослину на створення потужної кореневої системи, що дає хороший потенціал для майбутнього врожаю та знизить ступінь ураження рослин. Рослина здоровою увійде в зиму.

Та Добродій Комфорт Універсальний 0.2-0,25 л/т:

Це добриво з фунгіцидною дією, воно захистить зерно від хвороб, навіть вилікує, якщо є певні ознаки і зміцнить імунну систему рослини.

Здорова зернина – здорова рослина!

ЧОМУ «ДОБРОДІЙ» ПОТРІБЕН ВОСЕНИ ?

Проблема захисту рослин від багатьох хвороб та шкідників значною мірою вирішується за рахунок протруєння насіння спеціальними препаратами. Протруєння можна вважати екологічно прийнятним способом хімічного захисту, який відповідає критеріям охорони навколишнього середовища. При цьому обробку насіння засобами захисту вельми доречно об’єднати з передпосівною обробкою насіння комплексом мікроелементів та стимуляторами , оскільки сходи є надважливою фазою онтогенезу рослин. Затримка фази сходів збільшує ступінь ураження хворобами та шкідниками. Посіви формуються зрідженими та слабко конкурентними до бур’янів. Тому передпосівна обробка насіння разом з протруювачами – простий але важливий інструмент для формування майбутнього урожаю. При цьому важлива вдала комбінація мікроелементів та стимуляторів. Такі мікроелементи, як зокрема цинк, марганець, залізо, мідь, вкрай важливі для активізації ферментних процесів проростання та росту коренів. Комбінація мікроелементів з протруйником підвищує фунгіцидну активність, знімає як пестицидний, так і зовнішній стрес.

Органо-мінеральний комплекс «Добродій» створений саме для вирішення усіх вище згаданих задач.

Вдала композиція ОМД «Добродій, що містить у собі не тільки збалансований набір елементів живлення, необхідних для якісного життя, а й оригінальні природні багатовекторні стимулятори росту, призводить до синергізму дії цих компонентів. Так, стимулятори росту рослин, які входять до складу ОМД «Добродій», здатні:

Значно підвищити енергію проростання та схожість насіння;
Збільшити біомасу кореневої системи та її асиміляційну здатність;
Збільшити фотосинтетичну активність;
Активізувати дію ферментних систем та синтез ендогенних ферментів;
Понизити дію біогенних та абіогенних стресів;

Стимуляція сходів насіння одночасно із протруюванням не тільки агротехнічно, але і економічно обґрунтований прийом, який при незначних витратах забезпечує високу віддачу по урожайності та якості продукції.

Однак, отримавши дружні, гарно розкущені, з потужною кореневою системою сходи, варто звернути увагу ще й на наступне:

Кліматичні зміни останніх десятиліть, м’які та теплі осінні місяці сприяють продовженню вегетації, переростанню посівів, що може призвести не тільки до зниження урожайності, але й загибелі озимих культур. Переростанню сприяють не тільки тепло, але й ранній посів озимих, а також високий вміст початкового азоту в орному шарі (який утворюється за рахунок пожнивної мульчі). З одного боку, без стартового азоту посіви підуть у зиму ослабленими, з іншого боку – азот і тепло стимулюють процеси активного росту. Як можна стримати або пригальмувати вегетативний розвиток на полях, схильних до переростання? Фахівці радять у таких випадках застосовувати восени інгібітори росту, проте варто звернути увагу на те, що інгібітори, як правило, працюють безпосередньо лише на скорочення довжини міжвузля, а не на гальмування вегетативного розвитку в цілому

Не тільки стримати вегетативний розвиток, але переорієнтувати рослину з білкового (процеси росту) на вуглеводний синтез (накопичення цукрів та амінокислот) допоможе осіннє підживлення озимих культур органо-мінеральним добривом «Добродій», яке, зокрема, характеризується достатнім вмістом легкодоступного азоту (вкрай необхідного при нестачі вологи), магнію, калію, сірки, та всіх необхідних мікроелементів. Отже, позакореневе підживлення озимих культур за допомогою ОМД «Добродій» восени у фазу кущення – це:

гальмування вегетативного росту;
підвищення продуктивного кущіння;
запобігання абортації рослинами продуктивних стебел та збільшення кількості члеників майбутнього колоса;
збільшення вмісту цукрів, водорозчинних білків, амінокислот, в результаті чого рослини краще переносять осінню засуху;
підвищення зимостійкості, за рахунок збільшення вмісту «зв’язаної кількості води»;
поліпшення фітосанітарного стану посівів.

Наявні в ОМД «Добродій» оригінальні природні регулятори росту стимулюють рослини до запуску внутрішньої (ендогенної) системи захисту рослинного організму від хвороб, пом’якшують дію стресових факторів на рослину. За потреби застосування гербіцидів «Добродій» підвищує ефективність їх дії. Відомо, що пестициди, особливо гербіциди значно ( до 30%) уповільнюють процес фотосинтезу, що призводить до погіршення перезимівлі культурних рослин.

Наприклад, пшениця саме під осіннього кущення закладає кількість члеників майбутнього колоса.

Слід також відмітити, що дисбаланс по азоту та підвищення вмісту в ґрунті іонів NО3 і NH4 (аміачна селітра — NH4NО3) знижують доступність та засвоєння кореневою системою рослин фосфору, магнію, кальцію, сірки, цинку, міді, бору і молібдену. Численними науково-дослідними роботами та практичним застосуванням у всіх регіонах доведено, що найбільш ефективним способом уникнути такої ситуації є саме позакореневе внесення збалансованого складу нашого добрива. Це дає змогу оптимізувати живлення у критичний період, знижуючи ефект блокування та підвищуючи коефіцієнти засвоєння необхідних елементів живлення із ґрунту та внесених добрив, що, у свою чергу, веде до збільшення кількості та якості майбутнього врожаю.

ГАРНИХ ВАМ ВРОЖАЇВ !!!

Здорова зернина – здорова рослина.

Щоб захистити свій врожай від хвороб ми радимо обробити насіння перед посівом Добродій Комфорт Універсальний

ДОБРОДІЙ КОМФОРТ УНІВЕРСАЛЬНИЙ

Інноваційний універсальний продукт системної дії для попередження та лікування рослин від широкого спектру хвороб

Добриво з властивостями системно-контактного фунгіциду широкого спектру дії для харчування і захисту сої та інших бобових культур від найбільш поширених грибкових і бактеріальних захворювань: альтернаріозу, фузаріозу, церкоспорозу, іржавої плямистості, пероноспорозу, борошнистої роси, аскохітозу, іржі, рожевої гнилі, кутової бактеріальної плямистості, бактеріального опіку, сім’ядольних, пустульних та інших бактеріозів зернобобових. Фітосанітарна ситуація в посівах бобових за останні роки значно погіршилася. Це пов’язано з переважним застосуванням фунгіцидів, які не ефективні проти бактеріозів сої. Масове ураження рослин патогенами відбувається, як правило, в період дії несприятливих ґрунтово-кліматичних умов, тому при зниженні рівня ушкодження патогенів, від дії фунгіцидів на ослаблених рослинах, спостерігається інтенсивний розвиток бактеріальних хвороб, які призводять до значних втрат врожаю.

ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний

Препарат на основі діючих речовин нового покоління, отриманих завдяки передовим досягненням в нанотехнологіях. Тільки нанотехнології дозволили отримати абсолютно новий клас діючих сполук з високою біодоступністю і швидкістю проникнення в клітини збудників. Цей ефект забезпечується тим, що активні елементи препарату знаходяться в органічних сполуках з харчовими кислотами і ідентичні природним компонентам живої природи, які беруть участь в циклах Кребса і Кальвіна. Тому при потраплянні в живу клітину дані речовини сприймаються нею не як чужорідні елементи, а як свої, що і забезпечує їх біогенну сумісність і, відповідно, високу засвоюваність. Тільки з діючих речовин такого класу стало можливим створення препарату, який проявляє значну фунгіцидну і бактерицидну дію на фітопатогени і одночасно є елементом живлення рослин. ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний – препарат нового покоління на основі іонів сірки (S), міді (Cu), йоду (I), алюмінію (Al), ванадію (V), нікелю (Ni) і кобальту (Co), має перевірену багатовекторну і пролонговану дію.

Завдяки особливій біохімічній структурі і високій біодоступності отримані мікроелементні комплекси ефективні при низьких концентраціях діючих речовин і нормах внесення (вміст активних іонів елементів – 1 г/л препарату).

Біологічна ефективність препарату на відміну від фітопатогенів досягає 90%, що не поступається дії відомих препаратів хімічного походження.

На відміну від дії інших пестицидів препарат «ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний» не спричиняє токсичної дії на рослини. Що підтверджено науковими дослідженнями і практичними позитивними результатами в лабораторних і польових умовах. Крім того, препарат має вибіркову дію по відношенню до аграрно-корисної ризосферної мікрофлори. Пригнічуючи патогени рослини, він стимулює мікробіологічні процеси ґрунту і симбіотичну азотфіксацію бактерій сої. Мікроелементи, які входять до складу препарату проявляють свою системну і контактну токсичну дію на фітопатогени завдяки притаманним їм властивостям:

Сірка (S) має фунгіцидно-контактну дію. Фунгіцидність сірки обумовлена продуктами її відновлення або окислення. Сірка є акцептором водню і сприяє порушенню нормального перебігу реакцій гідрування/дегідрування, пригнічує ферменти дихання – поліфенолаксідазу та ін. Елементарна сірка пов’язуючи метали, що входять до складу ферментів (цинк, мідь, залізо, марганець), утворює сульфіди, порушує метаболізм гриба, викликає його загибель. Сірка ефективно пригнічує розвиток збудників борошнистої роси та іржі. Сірка, крім захисних властивостей, відноситься до макроелементів, необхідних для росту рослин. Вона входить до складу білків (амінокислот – метіоніну, цистину і його похідної – цистеїну), вітамінів (тіаміну В1 і біотину Н), бере участь у формуванні більшості ферментів, ефірних олій (часника, цибулі та гірчиці і т.п.), відіграє важливу роль в окислювально-відновних реакціях. Покращує засвоєння сполук азоту, запобігає утворенню небілкових форм азотистих сполук (нітратів, нітритів та ін.) в товарній продукції, чим і забезпечує її високу екологічність. Сірка також підвищує стійкість культур до знижених, підвищених температур і посухи. Сірку за своїм багатогранним значенням неможливо замінити іншими елементами мінерального живлення.

Мідь (Cu) є контактним фунгіцидом, активно реагує з ліпопротеїновими і ферментними комплексами клітин патогенів, викликаючи незворотні зміни (коагуляцію) протоплазми. Іони міді, які надійшли в клітини, взаємодіють з різними ферментами, які містять карбоксильні, імідазольні і тіольні групи, і пригнічують їх активність. При цьому, перш за все, відзначено зниження процесів, що входять в дихальний цикл. Також вони викликають неспецифічну денатурацію білків. Крім того, мідь відіграє специфічну роль у харчуванні рослин: регулює фотосинтез і формування у рослині інгібіторів росту, водний обмін і перерозподіл вуглеводів входить до складу ферментів, підвищує стійкість до вилягання і сприяє морозо-, жаро- та посухостійкості рослин. Більшість функцій міді у рослинах пов’язано з її безпосередньою участю у ферментативних окислювально-відновних реакціях.

Йод (І), який входить до складу препарату, порушує обмінні процеси збудників. Проникаючи в протоплазму клітин, йод взаємодіє з аміногрупами білків пригнічує життєво важливі ферментні системи, блокує дихальні ферменти бактерій. При взаємодії йоду з водою, протоплазми клітин утворюють активний кисень, який спричиняє сильну окисну і згубну дію.

Алюміній (Al) має системну дію, стимулюючи захисну реакцію рослини-господаря і викликає синтез фенольних сполук і фітоалексіноподібних речовин, що грають важливу роль у прояві фунгіцидного ефекту. Накопичуючись, вони перекривають шлях до клітин рослини і перешкоджають проникненню гриба в тканини рослини. При контактній дії іонів алюмінію пригнічується ріст міцелію, осідаючих білки клітин патогенів. Ефективний проти фікоміцетів (помилкової борошнистої роси різних культур, кила капусти, раку картоплі, гнилі плодів і овочів) і пероноспорових грибків (пероноспороз цибулі, бактеріоз огірків таін.). Антибактеріальний ефект алюмінію проявляється у зниженні вмісту позаклітинного білка і зміні морфології клітинної стінки бактерій.

Нікель (Ni) має сильну лікуючу контактну дію, у якості інгібіторахітинази (ферменту хітин-деградації) збудників грибних захворювань. Особливо ефективний у боротьбі з іржею злакових. Нікель також системно впливає на стійкість рослин до хвороб за допомогою стимуляції вторинних метаболітів (азотовмісних продуктів, фенолів і терпенів), які відіграють важливу роль в захисті рослини від хвороб і шкідників. Нікель впливає на виробництво ацетил-КоА, який бере участь в синтезі кожної з цих категорій антіпатогенних агентів, на кількісний і якісний склад даних речовин. Ni також присутній в деяких ферментних системах, які метаболізують цукри. Нікель є незамінним компонентом ферменту уреази і, отже, може споживатися бульбами бобових рослин, в яких цей елемент переноситься від коренів в надземну частину у формі уреідів. Було відзначено, що особливо чітко стимулюючий ефект нікелю позначається на нітрифікації і мінералізації сполук азоту. Ni може проявляти антибактеріальні якості через пошкодження ДНК (хромосом) патогенів.

Ванадій (V) має системну дію, каталізує процеси фіксації молекулярного азоту, а в якості носія N2 він частково заміщає молібден, збільшує інтенсивність процесів фотосинтезу і дихання. V входить до складу порфіринів і гемопротеїнів, позитивно впливає на активність каталази і нітратредуктази. Високі концентрації сполук ванадію інгібують фотосинтез ціанобактерій. Препарат можна використовувати як з метою профілактики і захисту рослин від окремих патогенів, так і у випадках ураження сільськогосподарських культур комплексом фітопатогенних інфекцій.

Основні області застосування препарату «ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний»:

передпосівна обробка насіння;
профілактична обробка і лікування вегетуючих рослин.

Переваги:

ефективний в боротьбі з основними грибковими і бактеріальними захворюваннями рослин, і при їх профілактиці;
володіє антистресовими, росто- і імуностимулюючими властивостями;
екологічний, не має згубного впливу на екологічну систему та безпечний для людини;
не викликає звикання патогенної мікрофлори до діючих речовин препарату.

Спосіб застосування:

обробка насіння готовим розчином проводиться в день його приготування, насіння висівають протягом 1-15 днів, витрата робочого розчину – 8-20 л води на тонну насіння;
обприскування проводиться вранці або ввечері при t +10-25 °С, норма витрати робочого розчину: 100-300 мл/га.

До обробики ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний

Після обробики ДоброДІЙ-Комфорт Універсальний

Норми витрати препарату:

обробка насіння – 200-300 мл/т;
профілактичне обприскування -50-100 мл/га;
при лікуванні -100-150 мл/га;
Перша обробка 2-3 трійчастих листків, наступні через кожні 2-3 тижні при необхідності.

Сумісність:

Сумісний в рекомендованих дозах без обмежень, але в кожному конкретному випадку перед застосуванням рекомендується перевірити на хімічну сумісність препаратів. Застосовуйте легкозасвоюване харчування і системний захист – біогенні метали на органічній основі і отримаєте високий і здоровий врожай з підвищеними насіннєвими кондиціями!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: